Top udalosti

TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM

VÝSTAVA V MÚZEU TANAP-u

VÝLETY S CK MORAVA

podujatia tatry

Kaviareň a čajovňa u Vlka november

Putovanie za históriou

podujatia tatry vianoce

7. ročník Tatry Running Tour 2017 s účasťou pretekárov z 11 krajín sveta

  • 14.06.2017

 

Už v piatok  štartujú na Štrbskom Plese populárne bežecké etapové preteky Tatry Running Tour, ktoré sú súčasťou  projektu Tatry v pohybe.

Siedmy ročník podujatia prináša okrem klasickej verzie zloženej z behov Night Run, Cross Run a Interski Run opätovne aj verziu “EXTREME” pre vyznávačov náročných trailových behov. Jej súčasťou je 34km dlhý beh Sky&Clouds Run, ktorého trasa vedie okolo štyroch tatranských vysokohorských plies.

Etapové bežecké preteky Tatry Running Tour sa konajú v štýle cyklistických tour, kde si celkoví odnášajú ako trofeje jedinečné tričká, vyrobené špeciálne na túto príležitosť. Žlté tričko je určené pre najlepšieho muža, ružové si oblečie najlepšia žena a zelené víťaz bodovacej vrchárskej súťaže. Biele tričká si domov odnesú najlepší v jednotlivých kategóriách.  Pre víťaza a víťazku Tatry Running Tour “EXTREME” budú pripravené modré tričká a novinkou sú bielo-modré tričká pre víťazov jednotlivých kategórií extrémnej verzie tour.

“Sme radi, že podujatie sa teší aj veľkému záujmu zahraničných bežcov, tento rok máme prihlásených účastníkov z 11 krajín, medzi nimi aj z ďalekej Austrálie, Mexika či USA”, hovorí Viera Halásová, spoluorganizátorka podujatia. “ V doterajšej  histórii pretekov sme zatiaľ nemali slovenského víťaza, tak sme zvedaví, či niekto z domácich bežcov preruší nadvládu českých pretekárov, ktorí obhajujú minuloročné prvenstvá”, dodáva.

Siedmy ročník TATRY RUNNING TOUR prinesie opätovne bohatý sprievodný program, ktorý spríjemní pobyt na Štrbskom Plese nielen bežcom, ale aj ich priateľom a rodinným príslušníkom. Nebudú chýbať detské behy a súťaže, bubnová show skupiny BATIDA, zdravotné preventívne merania, UNION spartan race, či produktové degustácie.  Podrobný program a informácie o podujatí sú priebežne aktualizované na stránkach www.sportTATRY.sk.

Bližšie informácie:

www.sportTATRY.sk

www.tatryvpohybe.sk

Priložené foto: Lukáš Budinský – Tatry Running Tour 2016