Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Poznáme víťazov Tatry v pohybe Prestige Tour 2016

  • 05.09.2016

Poprad 2.9.2016
Teplé počasie, skvelá atmosféra, športové hviezdy a vyvrcholenie Tatry v pohybe Prestige Tour.  Aj o tom bol Podtatranský polmaratón v Poprade.

Podtatranský polmaratón urobil symbolickú bodku za podujatím Tatry v pohybe Prestige Tour 2016. Celá séria odštartovala v máji pretekom City trail v Starom Smokovci, pokračovala v júni Tatry running tour na Štrbskom Plese, Malým štrbským maratónom v Štrbe a Memoriálom Jána Stilla v Novej Lesnej. Účastníci tak získali 5 netradičných medailí s panorámou Vysokých Tatier, vypili hektolitre vody a iontových nápojov, zjedli približne tonu ovocia a užili si krásne počasie počas všetkých podujatí.

Titulom Bežecký kráľ Tatier a Bežecká kráľovná Tatier sa môžu pochváliť ale iba dvaja účastníci, a to sú tí, ktorí získali v rámci série najviac bodov. Tento rok sa nimi stali Marián Zimmermann a Zuzana Gejdošová.

„Som veľmi rada, že projekt Tatry v pohybe po úspešnom úvodnom ročníku 2015 smeruje ďalej vpred“ hovorí Lucia Dubielová, riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry. „ Tieto podujatia nesú v sebe viac ako beh za víťazstvo. Nesú v sebe radosť z pohybu i prekonanie seba samých s dobrým pocitom, že som to zvládol. To je hlavný dôvod, prečo získavajú medailu všetci účastníci, nie iba víťazi,“ dodáva.

Na štart Podtatranského polmaratónu sa postavilo v rôznych kategóriách viac ako sedem stoviek účastníkov. Najpočetnejšiu skupinu ale tvorili bežci a nordic walkeri Primátorskej desiatky, ktorá smerovala z Popradu do Spišskej Teplice. Účastníci polmaratónu zase smerovali do Svitu. Podtatranský polmaratón sa tak stal synonymom spojenia a súťaženia nielen účastníkov, ale aj susediacich miest.

„Trať nemala veľké stúpania a bola rýchla“ hovorí Vierka Halasová zo Sport Club 1896 Štrbské Pleso. „Z pohľadu organizátora bola však trasa komplikovaná a náročná na zabezpečenie, pretože sa behalo za plnej premávky a nechceli sme obmedzovať chodcov ani vodičov. Podarilo sa nám to zvládnuť aj vďaka skvelým dobrovoľníkom i profesionálom zo štátnej a mestskej polície z Popradu i zo Svitu“.
Na trať polmaratónu sa postavila aj skvelá triatlonistka Alena Stevens, ktorá si prevzala ocenenie z rúk primátora mesta Poprad, Jozefa Švagerka. Okrem Aleny sa behov zúčastnili aj popradskí hokejisti, svitskí basketbalisti, popradské volejbalistky, či ďalšie športové kluby z oboch miest i blízkeho okolia.

Pre rodiny bol pripravený aj sprievodný program s názvom „Mama, tato, športujte s nami“, ktorá prilákala na podujatie niekoľko desiatok rodín s rôznym vekovým zastúpením.
Víťazmi polmaratónu boli na trati 21 km: Zuzana Gejdošová a Marián Zimmerman, na Primátorskej desiatke Jozef Dubašák a Timea Mihoková.

Tlačová správa Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry
Kontakt: Ing. Lucia Dubielová, [email protected], 0911 406 800