Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Kalvária na Peknú vyhliadku

Majstrovstvá Lomnického golfového klubu na rany v rankingu WAGR

• 03.08.2023

Vysoké Tatry, 03.08.2023

XX. otvorené Majstrovstvá Lomnického golfového klubu (LGK)- na rany, zaradené vo WAGR (World Amateur Golf Ranking), prebehli na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici od 28. do 30. júla 2023. už tradične sa majstrovstiev zúčastnilo viac ako sto hráčov. Predpoveď počasia neodradila 111 golfistov z Anglicka, Česka, Poľska, Slovenska a Slovinska, 20 profesionálnych hráčov golfu hralo vďaka sponzorom o prize money vo výške 4000 €.

V kategórii PRO boli na honorovaných prvých piatich miestach: 1. mieste Brezovský Michal, 1600€ (217 rán; 78/70/69), na 2. mieste bol Babic Matej, 1000€ (218 rán; 74/78/66),na 3. mieste Bolčíková Anika,  800€ (219 rán; 72/75/72), 4. miesto Ján Puchmelter Adam  400€, ktorý tiež zvíťazil v národnej kategórii a na 5. mieste Zvarík Juraj 200 €.

Najnižšie skóre medzi amatérmi a teda aj celkovým víťazom turnaja, sa stal  Maťúš Kudláč  (220 rán; 74/73/73) +4 rany, ktorý získal týmto výsledkom ďalšie body do tabuliek WAGR (svetového rebríčka golfistov). A získal aj  divokú kartu na turnaj SLOVAK CHAMPIONSHIP 2023.  Druhé miesto s výsledkom (227 rán;85/72/70) vybojoval Jaka Babnik a na treťom mieste sa umiestnil Žiga Babnik (230 rán; 72/80/78).

Majstrom klubu 2023 sa stal Marek Maďar (237 rán; 83/75/79), vicemajtrom klubu Martin Vasilenko (243 rán; 78/78/76) a druhý vicemajster je Mathias Višňovský (257 rán; 87/87/83).

V kategórii žien sa na 1.mieste umiestnila Zacharovská Antónia (224 rán; 73/75/76), pre ktorú to bol posledný turnaj na Slovensku pred návratom na univerzitu do štátov. Na 2 mieste sa umiestnila Trojanová Zoja (242 rán;  75/88/79) a na 3. mieste Emma Višňovská (256 rán; 88/86/82).

Majsterkou klubu sa stala Antónia Zacharovská, vicemajsterkou klubu Emma Višňovská a druhou vicemajsterkou sa stala Natália Daduláková.

V kategórii seniori vyhral Michal Žeňuch (162 rán; 81/81) pred Rudolfom Škovirom (167 rán; 86/81) a Ľubomírom Lizákom (167 rán; 79/88). V rozstrele sa až na 2 jamke rozhodlo o Seniorskom Majstrovi  klubu pre rok 2023, ktorým sa stal Ľubomír Lizák pred Rudolfom Škovirom a Slavomírom Brudňákom. V kategórii seniorky sa na 1. mieste umiestnila Valéria Germanová pred Paulou Dadulákovou a Janou Šulíkovou. Seniorskou majsterkou klubu  pre rok 2023 sa stala Paula Daduláková pred Janou Šulíkovou a Renátou Maďarovou.

V kategórii supersenior, sa Majstrom klubu stal Rudolf Dadulák a superseniorskou majstrerkou sa stala Paula Daduláková.

Hráči ocenili výborne pripravené ihrisko a prípravu turnaja ako aj hotelové služby.

Majstrovstvá LGK 2023 sa ukončili úspešne bez prerušenia hry aj napriek silnému vetru a dažďovým prehánkam. Priniesli pekné herné momenty a mnoho priateľských stretnutí. Víťazom blahhoželáme všetkým účastníkom ďakujeme a Tešíme sa na ďalší ročník v júli 2024.

Zdroj: Golfový rezort Black Stork