Celé rodiny budú v Štrbe oslavovať Deň detí a športu s úspešnými športovcami a 34 ročnou bežeckou štafetou

01. januára 1970 (Št)

Štrba, 30.5.2019

V nedeľu 2. júna 2019 sa v Športovom štadióne ŠK Štrba uskutoční už 34. ročník bežeckej štafety 100×1000 metrov , ktorý je už tradične súčasťou Dňa detí a športu. Podujatie je zaradené do kalendára bežeckých podujatí Tatry v pohybe a celosvetovej kampane MOVE Week.

Podujatia sa pravidelne zúčastňujú olympionici a známe športové osobnosti , ktorí o 8:30 vybehnú ako prví na približne 1000 metrov dlhú trať okolo futbalového ihriska. Po nich prevezmú štafetový kolík bežci, ktorí sa počas dopoludnia bezplatne prihlásia pri štarte. Odmenou za odbehnutie štafety je účastnícky list s fotografiami zúčastnených športovcov a drobný reklamný predmet s logom podujatia. Odmenené budú aj všetky zúčastnené rodiny. Účasť je bezplatná a pretekári sa registrujú pred odbehnutím štafety. Minulý rok štafetu odbehlo 335 športovcov a 62 rodín.

Tento rok účasť prisľúbili hokejista HK Poprad Arne Kroták , jeden z najúspešnejších extraligových hokejistov, už v roku 2011 odohral viac 1000 zápasov a pokoril 500 gólovú hranicu. Reprezentoval Československo i Slovensko. Ďalej extraligoví basketbalisti BK ISKRA SVIT mladý Marek Ivan reprezentant SR do 18 rokov a skúsený Stanislav Baldovský reprezentoval SR v kategórii dospelých. Reprezentanti SR v nohejbale Igor a Marek Hulín, viacnásobní držitelia medailí z MS a ME, víťazi Svetového pohára, niekoľko násobní majstri SR a Slovenského pohára. Igor a Marek zahrajú aj exhibičný set na tenisovom kurte. Účastníkom sa prihovorí a odbehne prvý úsek štafety bronzový medailista z OH vo Vancouveri v biatlone rodák zo Štrby a jej očan Pavol Hurajt. Podujatie sa uskutoční aj s účasťou domácich olympionikov z Olympijského klubu Vysoké Tatry. Predpoludním sa uskutoční aj autogramiáda a počas celého podujatia budete môcť počúvať diskusie a zážitky z najvýznamnejších slovenských a svetových súťaží.

Žiaci budú súťažiť aj vo futbalovom turnaji s okolitými základnými školami a detskými domovmi. Program spestria súťaže pre deti a k dispozícii budú aj rôzne atrakcie. Inštruktorky ŠK Štrba a Slovenskej asociácie Nordic Walking oboznámia účastníkov s technikou severskej chôdze “Nordic Walking”. Flexi&Fit štúdio zdravého pohybu poinformuje záujemcov o cvikoch pilates a členky klubu JUMPING SVIT si pripravia cvičenia na trampolínkach pre deti aj dospelých. Hasiči zo Štrby predstavia ich techniku.

Štafetu každoročne organizuje Obec Štrba, rozhodcovia ŠK Štrba, Základná škola v Štrbe a Olympijský klub Vysoké Tatry. Od roku 2010 sú pravidelnými účastníkmi štafety aj deti z detských domovov z Liptova.

V dňoch 27. mája – 02. júna 2019 sa uskutoční európska kampaň MOVE Week zameranej na rozvoj fyzických aktivít. Jej vyhlasovateľom je Medzinárodná asociácia športu a kultúry /ISCA/, ktorá sa usiluje prostredníctvom celoročného programu NowWeMove zapojiť do roku 2020 do športu a fyzických aktivít viac ako 100 miliónov Európanov. Medzi ambasádormi projektu je aj riaditeľka ZŠ Štrba a olympionička zo Štrby Ľubomíra Iľanovská.

Snahou všetkých organizátorov je budovať u detí, ale aj dospelých vzťah k športu, pravidelnému pohybu a šíreniu myšlienok olympizmu. Dobrovoľní organizátori zo Štrby dlhoročne podporujú rozvoj športu v regióne a okrem tohto podujatia organizujú najmä preteky v behu na lyžiach a spolupracujú na prípravách 42. ročníka Malého štrbského maratónu, ktorý sa uskutoční 14. júla 2019.

Najbližie podujatia

21.

august 2019 (St) - 21.august 2019 (St) Villa Siesta Nový Smokovec

Jóga v Tatrách

25.

máj 2019 (So) - 22.august 2019 (Št) Tatranská galéria Poprad

TERAKOTOVÁ ARMÁDA

20.

august 2019 (Ut) - 22.august 2019 (Št) Golfový Resort Black Stork, Veľká Lomnica

Faldo series Slovakia Championship 2019

22.

august 2019 (Št) - 22.august 2019 (Št) Kaviareň a čajovňa U Vlka

SKIALPOVANIE NA KAMČATKE

regiontatry zakopane  sacr_footer

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR